GP People

Media społecznościowe

Nawigacja

  • o nas  |  
  • case study  |  

Treść strony

Poniżej zostały przedstawione przykładowe projekty, które zrealizowaliśmy. Są to dwa projekty i dwie różne sytuacje w jakich znaleźli się nasi klienci. Oba wskazują na zasadność i praktyczność skorzystania z usług pracowników z Ukrainy czy krajów Dalekiego Wschodu

Pracownicy z Azji

Klient: właściciel prężnego zakładu mięsnego, którego roczna sprzedaż przekracza 1 mld zł, a poziom zatrudnienia liczy ponad 5 tys. osób.
Problem: rotacje w firmie, brak stałej kadry, niemożność zasilenia mocy przerobowych pracownikami z lokalnego rynku.
Powód zgłoszenia do GP People: perspektywa intratnego zlecenia, którego realizacja wymagała zatrudnienia pracowników w niedalekiej przyszłości na określony czas. Klient był świadom tego, że nie posiada na tyle rozbudowanego i co ważniejsze, pewnego zespołu by móc zapewnić swojemu zleceniodawcy wykonanie zadania w wyznaczonym terminie.
Wymagania klienta: zapewnienie stałej grupy 15 silnych, zdeterminowanych i zmotywowanych pracowników na określony, nieprzekraczalny termin.
Rozwiązanie: pracownicy z Dalekiego Wschodu​ (wynajem)​

W związku z tym, że klient potrzebował pracowników na 3 miesiące i … dopiero za trzy miesiące zaproponowaliśmy nowatorskie rozwiązanie - pracowników z Nepalu jako silnych i chętnych do przyuczenia i wykonywania pracy fizycznej. Ich praca polegała na uboju trzody chlewnej, wykrawaniu mięsa i trybowaniu.
Efekt: zwiększenie mocy przerobowych w zakładzie, terminowa realizacja zlecenia przez klienta, zadowolenie klienta i pracowników, optymalizacja kosztów w firmie, decyzja o  kontynuacji współpracy z GP People.

Po upływie zakontraktowanego okresu, klient wyraził chęć kontynuowania współpracy.

Pracownicy z Ukrainy

Klient: jedna z najszybciej rozwijających się firm instalacyjnych w województwie opolskim.
Problem:  w związku ze zwiększeniem ilości zleceń od swoich kontrahentów klient potrzebował dodatkowych „rąk do pracy”, natomiast niska stopa bezrobocia w województwie opolskim oraz migracja zarobkowa lokalnych mieszkańców do Holandii i Niemiec mocno zawężyła klientowi możliwość pozyskania doświadczonych kandydatów do pracy.
Powód zgłoszenia do GP People: agencja GP People mając w swojej bazie specjalistów różnych branż, wychodząc z inicjatywą, jako pierwsza zaproponowała Klientowi nawiązanie współpracy. Klient jeszcze nigdy nie korzystał z usług agencji pracy, nigdy też nie zatrudniał pracowników z Ukrainy.
Wymagania klienta: doświadczeni elektrycy, hydraulicy, monterzy kanalizacji zewnętrznej.Rozwiązanie: pozyskanie przez GP People doświadczonych, lojalnych i dyspozycyjnych długoterminowo wykonawców z Ukrainy - pomocników oraz samodzielnie wykonujących zlecenia fachowców. Aagencja GP People do tej pory stanowi wsparcie dla klienta jako partner, który w obecnych czasach tzw.„ rynku pracownika” (związanych z częstą rotacją oraz brakiem zasobów ludzkich) pomaga tworzyć stabilny trzon pracowników stałych, optymalizując tym samym koszty wdrożenia i zatrudnienia.

Efekt: 
zadbanie o wszystkie aspekty legalizacji przedłużenia pobytu i wykonywania czynności wykonawców ukraińskich na rzecz klienta we właściwym czasie;
- wykonawcy z Ukrainy sprawdzili się w wykonywaniu zleconych zadań i po roku zatrudnienia przez GP People, klient doceniając ich lojalność oraz jakość zatrudniając bezpośrednio u siebie;
- co więcej, wykonawcy ukraińscy są na tyle zadowoleni z warunków zapewnionych przez klienta, że zaczęli polecać GP People i klienta swoim kolegom specjalistom z Ukrainy;
- klient podkreślił, że jakość pozyskanych przez GP People wykonawców jest o wiele lepsza niż kandydatów, którzy sami zgłaszają się do niego, co jest dla nas bardzo pozytywną rekomendacją.
 

Pracownicy z Ukrainy

Klient: lider wśród polskich firm ogrodniczych specjalizujących się w produkcji materiału wyjściowego roślin ozdobnych.
Problem: rotacje w firmie, brak stałej kadry, niemożność zasilenia mocy przerobowych pracownikami z lokalnego rynku, czynnik ekonomiczny.
Powód zgłoszenia do GP People: sezon produkcji, dużo zleceń do realizacji, potrzeba wzmocnienia mocy przerobowych.
Wymagania Klienta: zapewnienie grupy 20 osób do pracy fizycznej w warunkach sterylnego laboratorium w terminie do półtora miesiąca. Klientowi zależało na czasie, stabilności zatrudnienia i precyzyjnych osobach.
Rozwiązanie: pracownicy z Ukrainy (wynajem)

​W uwagi na niedługi czas na finalizację rekrutacji postawiliśmy na pracowników z Ukrainy. Pracownicy z Ukrainy świetnie sprawdzili się w pracy i pracowali u klienta przez cały sezon, czyli w tym przypadku przez 6 miesięcy. Zdarzyło się, że kilku pracowników w trakcie realizacji projektu musiało wyjechać do swojego kraju z powodów rodzinnych bądź zdrowotnych. Niemniej jednak, zagwarantowaliśmy w ich miejsce nowych pracowników tak, by ciągłość pracy nie uległa zakłóceniu, a wszelkie zmiany były najmniej odczuwalne dla klienta.
Efekt: zapewnienie ciągłości produkcji, zwiększenie mocy przerobowych w zakładzie, zadowolenie klienta i pracowników, realizacja zleceń, optymalizacja kosztów w firmie.

Stopka

© 2019 by GP Remedy. All rights reserved